جدید یونیت فن مشکی آرمان صنعت مناسب برای پژو 405

یونیت فن مشکی آرمان صنعت مناسب برای پژو 405

( )

Peugeot 405 Black fan unit _ Arman sanaat

39,000 تومان بدون مالیات.

یونیت فن مشکی آرمان صنعت مناسب برای پژو 405

 یونیت فن پژو (زرد)   

این یونیت فن پژو به رنگ زرد می باشد و شکل ظاهری آن مشابه مکعب مستطیل است و از روکش آن از پلاستیک فشرده ساخته شده است.

ECU  در برخی از ماشین ها ( مثل پژو 405 دارای کنترل یونیت فن هستند )  سه عدد سنسور دمای آب وجود دارد که رنگ قهوه ای آن برای کنترل یونیت فن جهت دستور راه اندازی فن و رنگ سبز برای ECU موتور جهت اطلاع از دمای آب و تنظیم سوخت و رنگ آبی برای نمایشگر پشت آمپر استفاده می شود.

درخودرو پژو و برخی خودرو ها که فاقد کنترل یونیت فن هستند و ECU عملکرد فن را کنترل می کند ، دو عدد سنسور دمای آب موتور وجود دارد که یکی جهت ارسال اطلاعات دما به ECU و دیگری جهت نمایش پشت آمپر استفاده می شود .
در مورد سیستم خنک کننده پژو می توان گفت که
کنترول یونت سیستم خنک کننده موتور که ولتاژ مثبت باطری را که بعد از سویچ اصلی واز طریق فیوز F2 از پایه 15 دریافت می کند و یک ولتاژ مثبت دیگری از طریق جعبه تقسیم (جعبه کالسکه ای) به جعبه فیوز و از طریق فیوز F8 , و F25 از پایه 4 دریافت می کند .
از طرفی دیگر از طریق پایه 6 خود به لامپ چراغ استپ پشت امپر وصل می باشد تا در موقعه خطر پایه 6 خود را منفی کرده و چراغ استپ پشت امپر روشن می شود.
و همچنین در موقعه ای که امپر آب بیش از حد بالا برود پایه 11 خود را منفی کرده و سیستم کولر را از کار می اندازد تا بار کمتری روی موتور خودرو باشد.
در حالت دور کند چون فنها به صورت سری به هم وصل می باشند به همین خاطر هر کدام از فنها برق 6 ولتی در یافت می کنند. و یونیت در دور کند پایه 1 خود را منفی میکند و از طرفی رله وسطی روی سینی فن هیچ عملکردی ندارد و فقط رله های سمت راننده و شاگرد تحریک می شوند
در دور تند یونیت فن همچنان که پایه 1 خود را منفی دارد پایه 10 خود را نیز منفی میگند که در این صورت رله وسطی روی سینی فن نیز وارد عمل شده و در این موقعه هر کدام از فنها برق 12 ولتی دارند و به صورت موازی هستند
پایه های 7 و 14 یونیت فن از سنسور قهوه ای یا همان فشنگی اب که پشت سر سیلند موتور می باشد دستور می گیرد

در ضمن یونیت سیستم خنک کننده موتور پشت چراغ سمت راننده می باشد

 

ایران
آرمان صنعت
پلاستیک
مشکی
پژو 405
1 عدد

برچسب ها