جدید مه شکن جلو چپ فن آوران مناسب برای ساینا

مه شکن جلو چپ فن آوران مناسب برای ساینا

( )

168,000 تومان بدون مالیات.

مه شکن جلو چپ فن آوران مناسب برای ساینا

چراغ مه شکن چیست؟
نور چراغ مه شکن با نور چراغ های اصلی جلو و عقب خودرو فرق دارد. چراغ مه شکن معمولاً در قسمت پایین تر سپر قرار گرفته و با زاویه ای نصب می شوند که بتوانند مه غلیظ را بشکافند و قابل رویت باشند.
بسیاری از خودروها هم در جلو هم در عقب مه شکن دارند که جدا از چراغ اصلی کار می کنند و برای استفاده در مه، آب و هوای نامساعد و دیگر زمان هایی که دید کاهش می یابد کاربرد دارند.

با توجه به اینکه در هوای مه آلود، به دلیل غلظت و تراکم ذرات بخار آب و همچنین به هنگام بارش شدید برف، از شعاع دید راننده کاسته می شود و قدرت تشخیص جاده مختل می گردد، لازم است برای روشن نمودن سطح جاده از چراغ مه شکن استفاده شود. تعداد چراغ های مه شکن دو عدد هستند و در قسمت جلوی خودرو در کنار چراغ های بزرگ، در یک مجموعه ساخته شده و در روی خودرو، نصب می شوند. تابش نور در این چراغ ها زرد رنگ است و نسبت به نور چراغ های بزرگ خودرو قدرت نفوذ بیشتری دارد، زیرا نور بالای چراغ های بزرگ در برخورد با ذرات برف منعکس می شود و در روشن کردن مسیر حرکت تاثیری ندارد و نور پایین چراغ ها نیز آن چنان موثر نیست.

کی باید از مه شکن استفاده کرد؟
همانطور که از اسمش پیداست این چراغ ها برای استفاده در مه طراحی شده اند. بر اساس قانون، تا هوا کمی تاریک شد دلیل نمی شود این چراغ ها را روشن کنید.
هر چند، توصیه می کنند و قانون هم اجازه می دهد که در زمان های دیگری که مثلاً در اثر شرایط آب و هوایی دید کاهش می-یابد، چه در روز چه در شب، از مه شکن استفاده کنید. این شرایط می تواند شامل بارش شدید باران، ابرهای پایین آمده، دود، گرد و غبار و خاک و برف سنگین باشد.
اگر مطمئن نیستید که می توانید مه شکن هایتان را روشن کنید یا نه بهترین گزینه این است که آنها را خاموش بگذارید و با چراغ های معمولیتان رانندگی کنید که در تمام ساعات شبانه روز روشن بودنشان قانونی است.
برای اطلاعات بیشتر جدول زیر را ببینید یا با راهنمایی و رانندگی منطقه تان تماس گرفته یا به وبسایتشان مراجعه کنید.

ایران
فن آوران پرتو الوند
پلاستیک
پروژکتور | مه شکن
سپر جلو
راست
1 عدد
شفاف
ساینا

برچسب ها